.....ze zámků.....

zámek Bezděkov
zámek Bezděkov
Zámek Bezděkov se nachází přibližně uprostřed obce. Stojí na místě gotické tvrze ze 14. stol. Dnešní vzhled získal zámek začátkem druhé poloviny 19. stol. Jedná se o stavbu s malým vnitřním nádvořím postavenou v novogotickém stylu. Zámek je obklopen parkem, který byl založen již v 18. stol.
Dnes je zámek v soukromém vlastnictví a nepřístupný.
zámek Plumlov
zámek Plumlov
Zámek se nachází nedaleko náměstí v Plumlově. Po původním hradu zbyly pouze zbytky zdí na skalnatém masivu u rybníka. Jsou zde vidět i zbylé hradby. V roce 1994 byl zámek předán do majetku města Plumlova. Plumlov na něm hned zahájil nejnutnější opravy a pokračuje v nich dodnes.
zámek Kačina
zámek Kačina
Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Stojí zhruba 6,5 km severovýchodně od Kutné Hory, na katastru obce Svatý Mikuláš, při silnici do Nových Dvorů. Zámek, zvaný také "Husa",[1] dal postavit nejvyšší purkrabí Království českého hrabě Jan Rudolf Chotek v letech 1802-1822 stavitelem J. Fischerem z Prahy podle plánů drážďanského architekta Ch. F. Schurichta. Na sochařské výzdobě se podíleli A. Schrott a Václav Prachner.
zámek Milotice
zámek Milotice
Státní zámek Milotice je barokní zámek ležící v obci Milotice v okrese Hodonín. Dnes je zámek přístupný veřejnosti a během roku se zde koná řada kulturních akcí. Je zde možno zhlédnout expozici z období 17. – 19. století. Mezi nejvýznamnější majitele zámku patřil rod Serényiů (1648-1811) a rod Seilernů (1888-1945).
zámek Český Krumlov
zámek Český Krumlov
Státní hrad a zámek Český Krumlov je významná architektonická památka v jihočeském okresním městě Český Krumlov. Svou rozlohou přes 6 ha je to (po Pražském hradě) druhý největší hradní a zámecký komplex v Čechách a díky vysokému hodnocení českých i zahraničních odborníků byl v roce 1989 vyhlášen kulturní památkou a v roce 1992 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.
zámek Holíč
zámek Holíč
Holíč bol vyhlásený národnou kultúrnou pamiatkou v roku 1970. Jeho dnešný neskorobarokový výzor je výsledkom prestavby renesančnej protitureckej pevnosti na reprezentačné letné sídlo c.k. rodiny Habsburgovcov. Trojpodlažná obytná budova, pôdorysne riešená do tvaru písmena U je obohnaná mohutným dvojnásobným systémom hradobného múru a priekopy, za ktorými pokračoval rozsiahly ohradený park zlikvidovaný po roku 1919.
letohrádek Bellarie
letohrádek Bellarie
Letohrádek Bellarie je rokokový letohrádek nacházející se v zahradách zámku a hradu Český Krumlov. V dobách českokrumlovských knížat se Bellarie využívala hlavně k odpočinku po procházce v zahradě, ale také k radovánkám.Letohrádek Bellaria byl postaven v raně barokním slohu za časů Jana Kristiána z Eggenbergu v letech 1690–1692. V místě došlo nejprve k vylámání skály.Hned v roce 1690 byla celá stavba dokončena v hrubých rysech a zastřešena.
Ploskovice.jpg
Zámek Ploskovice nechala vystavět jako letní rezidenci velkovévodkyně Anna Marie Františka Toskánská v první čtvrtině 18. století. 19. století se zámek stal soukromou rezidencí penzionovaného císaře Ferdinanda V. Habsburského, posledního korunovaného českého krále. Při této příležitosti byl zámek zvýšen o patro a celkově upraven.
Záběry z ploskovického zámku můžete objevit v pohádkách-
Princ a Večernice, 1978, režie Václav Vorlíček
Jak si zasloužit princeznu, 1995, režie Jan Schmidt
Jezerní královna, 1998, režie Václav Vorlíček
Čertova nevěsta, 2010, režie Zdeněk Troška
Duch nad zlato, 2013, režie Zdeněk Zelenka
Duchcov.jpg
Zámek Dux, jak zní původní německý název zámku, je vyhledáván vzhledem ke své bohaté historii a cennému památkovému fondu. V roce 2001 byl prohlášen za národní kulturní památku. V průběhu prohlídek zámecké expozice se dozvíte, jak se žilo na zámku v období pobytu věhlasného dobrodruha Giacoma Casanovy.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one