ZÁMEK BEZDĚKOV

bezděkov.jpg
Christian Heinrich Spiess se narodil 4. dubna 1755 v malé vesnici Helbigsdorf. Když mu bylo dvanáct let, utekl s kočovnou divadelní společností. Divadlo hocha natolik okouzlilo, že neváhal opustit domov a vypravit se s ní do světa. Se spolkem potulných herců se mladý Spiess dostal až do Prahy, kterou si na první pohled zamiloval.
Tajemná stránka jeho života začala milostným vztahem s hereckou kolegyní Sophií Körnerovou, jejíž krásu již dříve obdivoval majitel BEZDĚKOVSKÉHO ZÁMKŮ (okr.Klatovy) a hejtman Kašpar Heřman Künigl. Tento muž vysokého společenského postavení nabídl Spiessovi novou pracovní příležitost. Na zámku se mu uvolnilo místo hospodářského správce a hrabě mu chtěl tento úřad svěřit. Spiess jeho návrh přijal a do Bezděkova přijel i se svou milenkou Sophií. Od tohoto momentu mezi hrabětem a oběma milenci vznikl milostný trojúhelník.
Ch. H. Spiess zemřel v Bezděkově na zánět nervů a souchotiny 17. srpna 1799, kdy mu bylo pouhých 44 let. Dva týdny před tím, 3. srpna, zemřela ve věku 46 let bezdětná hraběnka Terezie Küniglová.
V roce 1801 se krásná Sopa Körnerová provdala za hraběte Kašpara Heřmana Künigla.
Ch.H. Spiess

Ch.H. Spiess

model Katy
Sophia

Sophia

model Katy
hejtman Künigl.

hejtman Künigl.

model mona
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one