.....podhradí.....

obec Mosty u Jablunkova
obec Mosty u Jablunkova
Mosty u Jablunkova (polsky Mosty koło Jabłonkowa, německy Mosty bei Jablunkau) je obec na východě České republiky. K 1. lednu 2013 měla obec Mosty u Jablunkova 3 937 obyvatel. Přibližně 18% obyvatel tvoří polská menšina.
obec Hrabyně
obec Hrabyně
Hrabyně je obec ležící v okrese Opava. Má 1209 obyvatel a katastrální území obce má rozlohu 1003 ha.

Dnes je okolí kostela upraveno jako veřejný park.
obec Velké Albrechtice
obec Velké Albrechtice
Obec Velké Albrechtice se rozkládá v údolí podél vodního toku Bílovka, jihovýchodně od města Bílovce. Jižní hranice katastru obce kopíruje hranice Moravy a Slezska. Svůj název obec nese údajně po Albrechtovi, který v době Přemysla II. byl olomouckým biskupem baronem ze Schaumburka a Helsteinu vyslán osídlit zničenou osadu a doplnit zbytky slovanského obyvatelstva.
Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 985 obyvatel.
Malostranský hrbitov
Malostranský hrbitov
Tajemství Malostranského hřbitova (Praha). Nejnavštěvovanějším místem je nejmenší z hrobů. Náhrobek děvčátka, která se jmenovala Anička Degenová. Byla potomkem strážmistra Augustina a nádenice Anny. Holčička zemřela ve věku 3 let. Její dojemný náhrobek vytvořil v roce 1851 sochař Jan Max.
Jeseníky - Petrovy kaneny .jpg
Hrubý Jeseník je geomorfologický celek a dominantní pohoří Slezska a části severní Moravy, které patří ke Krkonošsko-jesenické subprovincii jako jejich nejvýchodnější část. Nejvyšší hora je Praděd.
Kočičí hrad.jpg
Skalní útvar Kočičí hrad tvoří mohutná pískovcová kra o rozměrech 750 x 300 m. Nachází se na značené odbočce vedoucí od Ostaše do Dědova. Spolu s dalšími skalními útvary tvoří tzv. Dolní labyrint vrchu Ostaš.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one